Haber

AK Parti teşkilatları deprem bölgesinde

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından devlet tüm imkanlarını seferber etti.

Örgütün tüm üyeleri sahada

AK Parti Teşkilat Başkanlığı koordinasyonunda depremin hasar verdiği 10 ilde milletvekilleri, genel başkan yardımcıları, MYK, MKYK üyeleri, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanlığı’ndan isimler ilk günden itibaren göreve başladı ve çalışmalarını sürdürüyor.

10 ilde çalışma var

Adıyaman, Osmaniye, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Hatay ve Malatya’da görev yapan AK Partililer, deprem bölgesindeki 68 ilçe, köy ve mahallede çalışmalarını yürütüyor.

Depremzedelerin şikayet ve taleplerini dikkate alarak gerekli yardımların yanlış yerlere ulaşmasını sağlayan AK Parti yöneticileri, arama kurtarma ekiplerinin ihtiyaç duyulan noktalara yönlendirilmesinde de aktif rol alıyor.

Gönüllüleri de örgütlüyorlar.

Bölgedeki gönüllüleri de örgütleyen AK Parti’li isimler, kendi şehirlerinden gelen yardımların koordinasyonunda görev üstleniyor.

Öte yandan Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Adıyaman, Osmaniye, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Hatay, Malatya ve ilçeleri de takviye sağlayacak diğer AK Partili belediyelerle eşleştirildi.

AFAD ile koordineli çalışmak

AK Parti büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri AFAD ile koordineli çalışıyor, arama kurtarma çalışmalarına katılıyor, barınma, giyecek-gıda ve seyyar aşevleri ile depremzedelere destek oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu