Haber

Peugeot’dan Şanghay’a iniş

İSTANBUL (İGFA) –PEUGEOT ayrıca PEUGEOT INCEPTION CONCEPT’i Asya’da ilk kez 2023 Şangay Otomobil Fuarı’nda sergiledi.

PEUGEOT, 2023 Şanghay Otomobil Fuarı’nda biri seri üretim diğeri konsept olmak üzere iki özel sunum yaptı. Avrupa’da olduğu gibi Asya’da da yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkan 408, Çin pazarında 408 modeliyle karışmaması için modele 408X adını veriyor.

2023 Şanghay Otomobil Fuarı’nın yıldızlarından biri olan PEUGEOT 408X, C-segmentinin zirvesinde yer alıyor ve PEUGEOT tasarımcılarının ve mühendislerinin yaratıcılığını hem markanın tarihinde hem de mevcut küresel otomotiv pazarında benzeri görülmemiş bir fastback silüetiyle yansıtıyor. . PEUGEOT 408X, Avrupa’da olduğu gibi Çin ve Asya’da da türünün ilk örneği olmasıyla öne çıkıyor.

Verimlilik ve akıllı elektrifikasyon odaklı PEUGEOT mühendisliğinin harikasını gözler önüne seren 408X, en yeni nesil PEUGEOT i-Cockpit ile sürüş keyfi ve sezgisel kullanım sunuyor. PEUGEOT 408X, Çin’in merkezindeki Chengdu’daki PEUGEOT Dongfeng Fabrikasında üretiliyor. Ocak ayından bu yana Çin pazarında satışa sunulan PEUGEOT 408X, birçok müşteride merak ve ilgi uyandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu