Haber

Futbolda dolandırıcılık! Yeni dava açıldı

Bir iş adamının şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Kabahatler Soruşturma Bürosu tarafından ‘bankacılık zimmeti’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

Söz konusu bankanın özel fonu aracılığıyla aralarında teknik direktör Fatih Terim ve Selçuk İnan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Mert Çetin, Emre Çolak’ın kardeşi Emrah Çolak Aralarında banka şube müdürü Seçil Erzan (46) gibi isimlerin de bulunduğu kişileri dolandırdıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma sonucunda ilk olarak 10 Nisan’da gözaltına alındı, daha sonra nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturma devam ederken dosya ‘borç’Suç oluşup oluşmadığının tespiti için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) gönderildi.

İDDİANAME BAŞSAVCILIK TARAFINDAN ONAYLANDI

Soruşturma, BDDK tarafından hazırlanan 42 sayfalık raporun soruşturma dokümanlarına dahil edilmesiyle tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, aralarında şüpheli banka şube müdürü Seçil Erzan’ın da bulunduğu şüphelilerin, ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘resmi belgelerde sahtecilik’ İşledikleri suçlardan dolayı cezalandırılmaları istendi. İddianamenin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca onaylanmasının ardından adliyeye gönderildiği öğrenildi.

11 ŞÜPHELİYE ‘BANKACILIK zimmete geçirme’ suçundan dava açılmadı

Öte yandan aralarında şüpheli Erzan, banka ve bazı yöneticilerinin de bulunduğu 11 şüpheli hakkında ‘bankacılık zimmetine para geçirme’ suçundan takipsizlik kararı verildi. BDDK tarafından yazılı başvuru kuralının yerine getirilmediği ve soruşturma konusu eyleme ilişkin takipsizlik kararı verildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu